OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA

2017-06-22 21:43

Jak co roku, na specjalnej stronie internetowej badzkumplem.cartoonnetwork.pl dzieci i rodzice mogli znaleźć nowe ciekawe filmy i materiały przygotowane przez ekspertów, które podpowiadały im, jak radzić sobie z problemem dokuczania. Wszystkie dzieci, które są ofiarami dokuczania mogą szukać pomocy, dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Telefon działa codziennie w godzinach 12:00 – 22:00. Najmłodsi mogą również skorzystać z pomocy online WWW.116111.pl/napisz. Z kolei rodzice i opiekunowie dzieci, mogą kontaktować się z Telefonem dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci pod numerem 800 100 100. Oba numery prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Do akcji "Bądź kumplem, nie dokuczaj" włączyły się także dwie klasy z naszej szkoły: klasa 3d i 6b. W tych klasach odbyły się zajęcia wg scenariusza zamieszczonego na stronie organizatorów kampanii, które przeprowadziła pedagog Małgorzata Ziółkowska we współpracy z wychowawcami  Dorotą Grabską i  Andrzejem Krawczykiem. Powstała również gazetka propagująca akcję. Relacja z tych działań została wysłana do organizatorów.

Klasy 3d i 6b otrzymały certyfikat KLUBU KUMPLI za promowanie koleżeńskich zachowań.  Cieszymy się i GRATULUJEMY ! Przypominamy, że to zobowiązuje !

Mamy nadzieję, że za rok do akcji przyłączy się więcej klas. Zapraszamy :)

certyfikat III D

certyfikat IV B