Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

2018-04-23 12:09

Uroczystość uświetnili swoją obecnością pan dyrektor Michał Jagiełło, pani wicedyrektor Joanna Rutka, pani wicedyrektor Agnieszka Sołśnia, wychowawczynie klas pierwszych oraz rodzice. Wszyscy uczniowie klas pierwszych, skupieni i poważni, w obecności gości, złożyli uroczyste przyrzeczenie:

„My, uczniowie pierwszej klasy

Tobie książko przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika

będziemy przestrzegać pilnie,

i z Twych rad i Twych mądrości

korzystać usilnie!”

Przyrzekamy!

Następnie Dyrektor szkoły dokonał pasowania przedstawicieli klas pierwszych na czytelników biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości każda klasa otrzymała okolicznościowy dyplom – pamiątkę pasowania oraz prośby książki, a uczniowie – zakładki do książek ufundowane przez panią wicedyrektor Joannę Rutkę.
    Po części oficjalnej została przedstawiona, przygotowana specjalnie na tę uroczystość część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy 3c pod kierunkiem pani Małgorzaty Słyk.