Zabawa ze świętymi

2018-11-13 23:00

„Zabawa ze Świętymi” w naszej szkole

Dzień 30 października 2018 roku był w naszej szkole dniem „Zabawy ze Świętymi”. Chętni uczniowie ubrali stroje swoich świętych Patronów
i tak kroczyli z lekcji na lekcję.
Natomiast w godzinach popołudniowych odbył się „Bal Świętych”.
Zorganizowali go i poprowadzili katecheci naszej szkoły. Zabawa rozpoczęła się modlitwą i prośbą o wstawiennictwo
naszych świętych przyjaciół.
Na balu znalazł się zastęp aniołów i archaniołów. Wśród świętych wyróżniali się:
św. Matka Teresa z Kalkuty,  św. Patrycja, Maryja – Mama Jezusa,  św. Józef, św. Agnieszka, św. Weronika, św. Klara. Najbardziej popularnym świętym był w tym roku św. Franciszek – aż czterech uczniów przygotowało  strój tego świętego.
    Program balu zawierał nie tylko tańce, zagadki  i dobrą zabawę. Uczniowie prezentowali postacie swoich ulubionych świętych, za których się przebrali.
Nagrody książkowe przyznano:
Zuzannie Seweryn kl. 4 c -  św. Matka Teresa z Kalkuty
Patrycji Bernat kl. 4 e – św. Patrycja
Wiktorowi Nizińskiemu kl. 5 a – św. Michał Archanioł
Wiktorowi Stachera kl. 4 e – św. Jan Paweł II
Michałowi Jagodzińskiemu  kl. 6a – św. Franciszek
Przyznano również siedem wyróżnień, które otrzymali:
Igor Woźniak kl. 5a – św. Franciszek
Szymon Drabik kl. 4 e – św. Józef
Malwina Zych kl. 6 a – św. Weronika
Julia Golus kl. 4 a – Św. Maryja
Julia Wlazło – kl. 5 e św. Agnieszka
Weronika Popowicz kl. 5 e – Św. Maryja
Franek Szymczak   kl. 4 c – św. Franciszek

To już drugi taki bal w naszej szkole. Chcemy organizować go każdego roku, by zaszczepić w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania Święci.

Opracowała : Anna Spólna