Upamiętnienie 40. rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II

2019-01-25 18:39

W niedzielę, 14 października obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest zaproszeniem do zgłębiania nauczania Ojca Świętego na temat roli ojca ziemskiego, jak i Ojcostwa Boga.

Jak co roku, w naszej szkole, 16 października odbył się uroczysty Apel poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Mogliśmy usłyszeć fragmenty wspomnień Ojca Świętego o rodzinnych Wadowicach, Jego słowa wypowiedziane szczególnie do ludzi młodych, wiersze napisane przez Karola jeszcze w młodości, ale również wiersze o nim. Przybliżyliśmy widzom ten okres w życiu Karola Wojtyły, który zaprowadził go na drogę kapłańskiego powołania. Były więc wspomnienia kolegi z gimnazjum, koleżanki z Teatru Rapsodycznego oraz współtowarzysza z czasów studenckich i pracy w kamieniołomach w czasie wojny.

Przedstawienie ubogacił pokaz slajdów oraz piosenki śpiewane przez scholę z parafii bł. Annuarity. Apel przygotowali uczniowie klas IV, V i VIII pod kierunkiem Anny Spólnej i ks. Łukasza Boćka. Uświetnili go swoją obecnością p. dyrektor Michał Jagiełło, p. dyrektor Urszula Imbor, p. dyrektor Agnieszka Sołśnia, p. dyrektor  Joanna Rutka oraz nauczyciele i uczniowie. Dzień Papieski jest uroczystością, która w wyjątkowy sposób integruje społeczność naszej szkoły. Jest dniem duchowej łączności z Ojcem Świętym.

Anna Spólna