100 dobrych czynów na 100. rocznicę niepodległości

2019-01-25 19:00

Zadanie brzmiało:

„Zrób coś dobrego dla rodziny, dla klasy, dla szkoły, dla siebie    i napisz na sercu wyciętym z papieru, następnie wrzuć serce do urny, która będzie przy wejściu do szkoły. Świętujmy razem 100 lat niepodległości, cieszmy się razem naszą ojczyzną  i nadal działajmy na rzecz dobra. Zapraszamy do aktywnego udziału wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjnych.”

Klasy piąte razem z całą szkołą, samorządem uczniowskim, katechetami, psychologiem szkolnym zmobilizowały się do aktywnego czynienia dobra. Klasa 5a, 5b, 5c, 5d dodatkowo wykonały wielkie serca i umieściły na nich własne małe serduszka z zapisanymi dobrymi czynami. Natomiast  uczniowie klas 1c, 1e i 2c dobre uczynki przedstawili w formie plastycznej.

W całej akcji wzięło udział 240 uczniów.

Dzieci chętnie podjęły działania prospołeczne. Angażowały się w porządki domowe, pomoc rodzicom i rodzeństwu, dziadkom, wyprowadzały psa, porządkowały groby, robiły zakupy pomagały starszym ludziom z sąsiedztwa, świadczyły pomoc kolegom z klasy i pokonywały własne słabości – współpracując z tymi, których nie lubią, były pomocne wobec pracowników szkoły, bardziej starały się zachować spokój i kulturę codzienną. Jedno z dzieci napisało przebaczyłem mamie.

Generalnie na rzecz swoją działało  22  dzieci,

Na rzecz domu 15  dzieci,

Na rzecz mamy, taty i rodziny  122,

Na rzecz rodzeństwa 54 dzieci

Na rzecz kolegów  33dzieci,

Na rzecz szkoły i innych ludzi 27 dzieci.

Zatem w PSP nr3 udało się podwoić liczbę dobrych czynów.

Świętowanie nadal trwa , a dobro ciągle rozmnażamy.

Organizatorzy:  Anna Spólna, Agnieszka Machnio.

Doradztwo informatyczne: Ewa Drabik

Współpracownicy: Samorząd Uczniowski

Realizatorzy: uczniowie PSP nr3 w Radomiu.

Koordynator:   psycholog Grażyna Turzyńska

Tekst opracowały:  Grażyna Turzyńska i Anna Spólna