Dzień Patrona w naszej szkole.

2019-01-26 11:07

Chcąc przybliżyć czasy, w których żył nasz Patron przygotowaliśmy scenki, w których uczniowie posługując się staropolszczyzną nawiązali do epoki Jana Długosza. Mogliśmy więc zobaczyć scenkę bitwy pod Grunwaldem czy pracę w skryptorium Mistrza.  Podziwialiśmy także pokaz średniowiecznych strojów. Zadbaliśmy o  średniowieczną muzykę i rekwizyty. Apel uatrakcyjniła prezentacja multimedialna. Wszystko to sprawiło, że na trzydzieści minut przenieśliśmy się do epoki naszego Patrona.

Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas IV – VI oraz niektóre oddziały klas młodszych z wychowawcami a także dyrekcja naszej szkoły. Chcąc popularyzować wiedzę o Janie Długoszu zaprosiliśmy także przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 8.

Zarówno uczniowie klas starszych, jak i dzieci klas młodszych oraz przedszkolaki były pod dużym wrażeniem występu młodych artystów.

Apel przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli: Justyny Kusio, Anny Spólnej oraz Izy Lackowskiej.

Tekst  opracowały: Anna Spólna i Justyna Kusio