Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2019-11-14 11:42

 Do obchodów przyłączyła się również nasza biblioteka, podejmując różnorodne działania. O święcie informowały plakaty rozwieszone na terenie szkoły.

 Ogłosiliśmy konkursy:

·      „ZOO Jana Brzechwy” dla uczniów klas I,

·      „Ilustracja do mojej ulubionej książki” dla uczniów klas II,

·      „Moja zakładka do książki” dla uczniów klas III,

·      fotograficzny „Jesienny portret z książką” dla uczniów klas IV-VIII,

·      na najaktywniejszego czytelnika szkoły w miesiącu październiku.

 

Ponadto zorganizowaliśmy:

·          wystawę „II wojna światowa w literaturze dla dzieci i młodzieży”,

·          wystawę informującą o Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych,

·          spotkania z uczniami z klas pierwszych, podczas których dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały pogadanki o książkach i pracy bibliotekarza oraz uczestniczyły w głośnym czytaniu opowiadań z literatury dziecięcej,

·          akcję czytelniczą „Duży czyta małemu”, w ramach której uczennice z kl. 6b: Nina Gliszczyńska, Nadia Janicka i Jagoda Skarżycka czytały młodszym kolegom
w świetlicach szkolnych,

·          pogadanki z uczniami z klas 6c i 7b na temat szczególnego znaczenia bibliotek
w systemach informacyjnych,

·          słodką niespodziankę dla odwiedzających bibliotekę,

·          wystawy pokonkursowe,

·     uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród dla zwycięzców i uczestników konkursów.

Nagrody zostały ufundowaneane przez Radę Rodziców i wydawnictwa:

1. Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”
2. Nasza księgarnia

3. Wydawnictwo Literackie

4. Wydawnictwo Literatura

5. PWM – Państwowe Wydawnictwo Muzyczne

6. Wydawnictwo Czarna Owca

7. Dom Spotkań z Historią

8. Iskry

9. Białe Pióro
10. Grupa Wydawnicza Foksal

11. W drodze
12. Krytyka Polityczna
13. Media Rodzina
14. Mamania
15. Rebis
16. Poławiacze pereł

 

Zwycięzcy konkursu plastycznego
„ZOO Jana Brzechwy”

 

I miejsce – Zuzanna Gajos kl. 1a

II miejsce – Weronika Rudkowska kl. 1c

III miejsce – Franciszek Rozesłaniec kl. 1c  

wyróżnienia:

Weronika Gąbka kl. 1a

Agata Adamczyk kl. 1c

Zwycięzcy konkursu plastycznego
„Ilustracja do mojej ulubionej książki”

I miejsce – Nina Mazur kl. 2d

II miejsce – Krzysztof Kozieł kl. 2d                                    

III miejsce – Tymon Biernacki kl. 2e i Karina Zalewska kl. 2d

wyróżnienia:

Blanka Garbalska kl. 2a

Roksana Orłowska kl. 2c

Zofia Karasińska kl. 2e

 

Zwycięzcy konkursu plastycznego
„Moja zakładka do książki”

I miejsce – Filip Pożyczka kl. 3c

II miejsce – Alicja Kalinkowska kl. 3a                            

III miejsce – Julia Kudła kl. 3e i Magdalena Sikora kl. 3d

Nagrodzeni w klasach 4 – 7                                                              

Małgosia Krzywania z kl. 4a

Juliana Filipowicz z kl. 4c

Jakub Jaźwic z kl. 5b

Lena Turzyńska z kl. 5b

Amelia Rosińska z kl. 5c

Klara Wasiak z kl. 5d

Wojciech Kisiel z kl. 5e

Maja Kacprzak z kl. 5f

Alicja Adamczyk z kl. 6b

Zuzanna Domagała z kl. 6d

Zuzanna Zięba z kl. 6e

Zuzanna Mąkosa z kl. 7c

 

Zwycięzcy konkursu fotograficznego
„Jesienny portret z książką”

I miejsce – Martyna Otręba kl. 5f

wyróżnienia:

Nikola Drabik kl. 5f

Maja Kapusta kl. 5f

Julia Kowalczyk kl. 5f

Jakub Liwanowski kl. 5f

Zuzanna Mąkosa kl. 7c

                                                Gratulujemy!

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2019. Projekt i wykonanie Prestiz.pl