Trójka na nartach w Murzasichle

2017-03-07 19:25

Trójka na nartach w Murzasichle.

Któż nie czekał na ferie zimowe? Wszyscy, a szczególni ci, którzy zamierzali oddać się białemu szaleństwu bez reszty. Grupa uczniów z naszej szkoły spędziła ten czas na zimowisku w Murzasichle zorganizowanym z inicjatywy p. Imbor przez biuro turystyczne "Artur".

Codzienne akrobacje na stokach były połączeniem sportu na świeżym powietrzu
 z realizowaniem pasji i to na tle ośnieżonych szczytów polskich gór. Wspaniałe panie instruktorki (śmigające z góry z prędkością światła) z ogromną cierpliwością uczyły zasad bezpiecznego poruszania się na nartach, dzieląc się swoim doświadczeniem
i umiejętnościami z adeptami tego ekstremalnego sportu (nie każdy zdaje sobie nawet sprawę, że przewrócić się trzeba umieć - cokolwiek to znaczy).

Już drugiego dnia wypoczynku dzieci z wypiekami na twarzy wjeżdżały wyciągiem, by po chwili zjeżdżać na nartach lub snowboardzie. Nawet p. Imbor opanowała tę sztukę
w stopniu zadowalającym (ją samą) i jest przykładem, że każdy potrafi się nauczyć.

Wychowawcy zapewniali świetne atrakcje każdego przedpołudnia i popołudnia; były więc konkursy plastyczne, zawody pływackie na basenie, zabawy na łyżwach, kulig
z pieczeniem kiełbasek, wycieczka do Zakopanego, zjazdy na oponach oraz narciarski slalom
(a niektórzy -"szczególnie zasłużeni" - uczestniczyli nawet w porannym joggingu).

Profesjonalna organizacja wyjazdu, zarażające pasją do sportu panie instruktorki, pełna gotowość wychowawców na różne wymagania uczestników gwarantowały niesamowite przeżycia warte wspomnień. Spragnieni kolejnych wrażeń już przygotowujemy się do wyprawy. Dokąd? Niech to na razie pozostanie tajemnicą.

Urszula Imbor