XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Spotkanie z poezją i prozą dziecięcą.

2015-05-04 12:45

„Kamień w wodę rzucony wywołuje kręgi;

głos jest falą powietrza.
I myśl jest falą, która słowo trąca pierwsze”.

18 kwietnia 2015 roku w PSP nr3 w Radomiu odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4 - 6.

Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy PSP nr 3 oraz Stowarzyszenie „Nasza Trójka”.

Młodzi recytatorzy na tle wiosennej scenografii, przygotowanej przez panią Dorotę Rogalę, prezentowali wiersz i fragment prozy polskich poetów i prozaików.

Profesjonalne jury w składzie:
- Wojciech Ługowski, aktor Teatru Powszechnego w Radomiu;

- Adrian Szary, poeta i literat młodego pokolenia, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa;

- Małgorzata Noworol, nauczyciel polonista;

wysłuchało 28 uczestników i przyznało nagrody oraz wyróżnienia w kategorii klas czwartych, piątych i szóstych.

W kategorii klas czwartych I miejsce zajęła Anna Łazińska z PSP nr 3, klas piątych- Kacper Stępień z PSP nr 4 a najlepszą szóstoklasistką okazała się Natalia Beczek z PSP nr 24.

Jurorzy, oceniając uczestników, brali pod uwagę dobór repertuaru, dykcję, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W czasie przerwy, uczniów, rodziców oraz nauczycieli zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Z laureatami i wyróżnionymi uczestnikami spotkamy się w finałowym konkursie regionalnym, który odbędzie się w maju 2015 roku na deskach Teatru Powszechnego
w Radomiu.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów- organizatorzy etapu międzyszkolnego: Urszula Imbor i Małgorzata Puchalska.

Tekst opracowała: Urszula Imbor