Konkurs recytatorski

2019-02-20 19:53

18 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Uczniowie zaprezentowali wiersze  polskich autorów. Jury wysłuchało 20 uczestników konkursu, a następnie wybrało osoby, które będą reprezentować szkołę w dalszych eliminacjach w Domu Kultury Borki podczas XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego, XL Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

2019-02-20 08:16

Drodzy Rodzice prosimy

o zapoznanie się

z informacjami dotyczącymi rekrutacji

na rok szkolny 2019/2020

Nasz uczeń najlepszy w rywalizacji BRD

2019-02-17 22:03

17 stycznia przedstawiciel naszej szkoły- uczeń z klasy 6d Dawid Kwiatkowski zajął  I miejsce w klasyfikacji indywidualnej XII Turnieju Wiedzy   o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego KOMPUTEROWY ROWER organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Reprezentacja w składzie Dawid Kwiatkowski, Dawid Konopka i Wiktor Majdański była w tym turnieju II w klasyfikacji drużynowej. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz  obsługą programu komputerowego BRD 2.0 (symulacja jazdy na rowerze)
                                                                                                                             Bernadeta Adamiec-Zając

Wystawa plakatów z Muzeum im. Jacka Malczewskiego

2019-02-15 18:20

WYSTAWA PLAKATÓW Z MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO

Muzeum im. Jacka Malczewskiego – instytucja kultury województwa mazowieckiego z siedzibą w Radomiu, utworzona w 1923. Główne cele statutowe placówki to gromadzenie, zabezpieczanie, naukowe opracowywanie oraz prezentacja dóbr kultury polskiej w zakresie archeologii, historii, literatury, przyrody i sztuki.

Wyniki konkursu plastycznego

2019-02-08 11:17

2 lutego urocczystość Matki Boskiej Gromnicznej w rdomskim skansenie wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego.

Nina Mazur , uczennica klasy 1 "d" zdobyła II miejsce w konkursie Zabawka choinkowa- zorganizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej.

Dzień Patrona w naszej szkole.

2019-01-26 11:07

W dniu 11.12.2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – Jana Długosza. Jak co roku odbył się uroczysty apel, w czasie którego przybliżyliśmy jego postać. Długosz to jedna z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego średniowiecza. Był historykiem, dyplomatą, wychowawcą synów królewskich, człowiekiem, który dobro ojczyzny miał zawsze na pierwszym miejscu. Przesłaniem dla nas są po dziś dzień jego słowa:” Każdy tyle dłużen swojej ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach”.

Szkolna pielgrzymka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

2019-01-25 19:11

5.12.2018 r. uczniowie klas IV – VI  pojechali na pielgrzymkę do rodzinnego miasta Świętego Jana Pawła II – Wadowic.

Tam podzieleni na trzy grupy, pod opieką przewodnika, zwiedziliśmy Muzeum Domu Rodzinnego Karola Wojtyły. Przechodząc przez kolejne fragmenty ekspozycji poznaliśmy Wadowice z początku XX wieku, zwiedziliśmy mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał Karol Wojtyła, obejrzeliśmy ekspozycje poświęcone jego życiu i działalności jako kapłana, biskupa i papieża, przyjaciela młodzieży, podróżnika, narciarza. Mogliśmy zobaczyć zabawki z dzieciństwa Lolka, jego tenisówki, w których wędrował, sweter, narty i plecak oraz kajak w którym pływał. Były jego biskupie i papieskie szaty, a nawet zegar, którego wskazówki zatrzymały się na godzinie śmierci. Oczywiście sercem muzeum jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i mieszkał przez 18lat. Znajdują się tu oryginalne meble i inne eksponaty związane z jego rodziną np. torebka, którą nosiła pani Emilia.

Muzeum jest bardzo nowoczesne, multimedialne i każdy znajdzie tu coś ciekawego i niezwykłego.

100 dobrych czynów na 100. rocznicę niepodległości

2019-01-25 19:00

W naszej szkole  od 5.11.18 do 30.11.18 realizowaliśmy projekt

„100 dobrych czynów na 100.  rocznicę odzyskania  niepodległości”

Żyjemy w wolnej Polsce, możemy mówić po polsku, mamy polskie szkoły i możemy bezpiecznie rozwijać  się w naszej ojczyźnie. To wielki dar i wielka sprawa. Polska przez 123 lata nie istniała na mapie Europy.

A teraz przez 100 lat cieszymy się, że jest.  Uczniowie PSP nr3 zostali zainspirowani do tego, by zrobić coś – dobrego, by nasza ojczyzna nadal się rozwijała, a ludzie  i dzieci stawali się coraz lepsi. W ten sposób chciały okazać wdzięczność, tym, którzy walczyli o wolną Polskę.

Upamiętnienie 40. rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II

2019-01-25 18:39

Upamiętnienie 40. rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II

W poniedziałek, 16 października 1978 roku, o godz. 18.18 nad Kaplicą Sykstyńską ukazał się biały dym. Był to znak, że kardynałowie wybrali spośród siebie nowego papieża.

Pół godziny później wiernym ukazał nowy papież – polski kardynał Karol Wojtyła – od tego momentu Jan Paweł II. Tak rozpoczął się niezwykły pontyfikat Papieża – Polaka, który sprawił, że cały świat przez prawie 27 lat patrzył  w kierunku Watykanu z podziwem, zdziwieniem, miłością i nadzieją.

PROGRAM PÓŁZIMOWISKA

2019-01-10 09:01

PROGRAM PÓŁZIMOWISKA

"ŚNIEŻNA PRZYGODA Z TRÓJKĄ"