Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

2018-11-22 14:21

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i przyjemnych emocji – obchodzony był w naszej szkole już po raz drugi.

Szkolne korytarze, drzwi, tablice zostały udekorowane wspaniałymi kolorowymi plakatami wykonanymi przez uczniów. Przybliżały one ideę tego wyjątkowego dnia.

Wszyscy uczniowie usłyszeli także opowiadania czytane przez kolegów i  koleżanki: najmłodsi „Bajkę o Ciepłym i Puchatym”, starsi „Przypowieść o pękniętym dzbanie”. Mamy nadzieję, że wzbudziły refleksję i zachęciły do obdarowywania dobrą energią.

PIERWSZA POMOC W NASZEJ SZKOLE

2018-11-20 22:50

PIERWSZA POMOC W NASZEJ SZKOLE

W dniu 7 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego pod opieką pani dr Justyny Napory. Przygotowali oni dla uczniów klas piątych pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci oprócz obejrzenia mogły przećwiczyć najważniejsze czynności ratujące życie. Największym zainteresowaniem cieszyła się praca
z defibrylatorem. Mamy nadzieję, że obecni na pokazie uczniowie wynieśli z niego wiadomości i umiejętności pozwalające na odpowiednie zachowanie się
w sytuacji wymagającej udzielenia pierwszej pomocy.
                                                                                                                              Bernadeta Adamiec-Zając

Zabawa ze świętymi

2018-11-13 23:00

„Zabawa ze Świętymi” w naszej szkole

Dzień 30 października 2018 roku był w naszej szkole dniem „Zabawy ze Świętymi”. Chętni uczniowie ubrali stroje swoich świętych Patronów i tak kroczyli z lekcji na lekcję.

100 LAT NIEPODLEGŁEJ

2018-11-13 21:40

100 lat Niepodległej

Ta okrągła rocznica obchodzona była w naszej szkole niezwykle uroczyście.
  Nauczyciele wraz z uczniami podjęli wiele inicjatyw- w końcu to 100 lat! Tak więc:
100 dobrych uczynków na 100-lecie Niepodległości, ”Dla Niepodległej”- plakaty wykonane przez uczniów klas czwartych i piątych,100 kartek na 100-lecie Niepodległości, wystawa nagrodzonych kotylionów, wykonanych przez uczniów klas IV-VIII, happening “Nie depczmy historii”.
  Młodzież wykazała się wielkim zaangażowaniem. Zwieńczeniem przedsięwzięć była uroczysta akademia. Rozpoczęła się elektryzującym, widowiskowym biało-czerwonym tańcem czwartoklasistów. Następnie odtworzona została Bogurodzica, nazwana w Kronikach Jana Długosza, patrona szkoły,pieśnią  ojców. Po uroczyście odśpiewanym hymnie państwowym rozpoczęła się część artystyczna. Poświęcona została małym obrońcom Warszawy, walczącym w powstaniu.
  Chór szkolny składający się z sześćdziesięciu uczniów klas: VIIb, VIId, VIc i VId zaśpiewał 10 pieśni i piosenek, które towarzyszyły walczącym w drodze do wolności.
Utwory muzyczne przeplatane były treściami historycznymi, mówionymi przez uczniów klasy VIIIa oraz wierszami w wykonaniu uczniów klas: VIIb, VIId.
W ten sposób  świętowaliśmy 100 lat Niepodległej Polski.W imię pamięci tych, którzy umieli “pięknie umierać i pięknie żyć”, bo gorąco umiłowali Ojczyznę.

Małgorzata Puchalska

"Promowanie picia wody prosto z kranu"

2018-11-12 20:42

W miejskim konkursie plastycznym " Promowanie picia wody prosto z kranu" wyróżnienie w pionie klas I-III otrzymała uczennica klasy 1 d Lena Woźniak

" Moje selfi z Ojczyzną"

2018-11-12 20:32

26 pażdziernika 2018 roku w PSP nr 29 ogłoszono wyniki konkursu" Moje selfi z Ojczyzną". Patronat nad konkursem objął Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Laureatem konkursu został uczeń naszej szkoły Krzyś Kozieł

Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4 - 8 na rok szkolny 2018/2019

2018-10-25 20:45

Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

klas 4 – 8 na rok szkolny 2018/2019

Dnia 23 października 2018r. odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8 na rok szkolny 2018/2019. Kandydaci mieli możliwość przedstawienia swoich programów wyborczych przed społecznością szkolną na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Przygotowali plakaty wyborcze, a treść programów została wysłana do wszystkich uczniów na pocztę. Prowadzili również agitację wśród uczniów.

II edycja prac fotograficznych

2018-10-22 19:15

“Najpiękniejsze zakątki Polski”- wspomnienie lata, to już II edycja prac fotograficznych naszych uczniów. Zdjęcia pokazują ciekawe miejsca Polski północnej, południowej, wschodniej, zachodniej i centralnej. Zapraszam do obejrzenia wystawy i do wspomnień z wakacji

Andrzej Krawczyk – organizator wystawy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2018-10-19 10:59

Zapraszamy czytelników po nowości książkowe!

Finał Konkursu Gminne Talenty Plastyczne

2018-10-18 22:16

W sobotę, 6 października w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbył się finał Konkursu Gminne Talenty Plastyczne, który został  zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo Jagiellońskie”w Radomiu.
Celem tego konkursu było m.in. odkrywanie i promowanie talentów
w dziedzinie sztuk plastycznych oraz dorobku kulturowego regionu radomskiego, a także pogłębianie znajomości sztuki oraz kształtowanie wrażliwości na piękno.

Strona: 13 z 27
Wybierz stronę:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27