Rocznica urodzin Fryderyka Chopina

2020-03-08 10:47

210. rocznica urodzin Fryderyka Chopina

Rodem warszawianin, sercem Polak, talentem świata obywatel

Cyprian Kamil Norwid

FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)

Fryderyk Chopin to wybitny polski kompozytor i pianista. Do dziś to także jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie Polaków.

Niemal cały jego dorobek sprowadza się do muzyki fortepianowej. Nazywany „Poetą fortepianu” twórca wychował się w Polsce, ale większość życia spędził w Paryżu. Tam też zmarł na gruźlicę.

Z okazji 210. rocznicy urodzin Chopina w naszej szkole obejrzeć można poświęconą mu wystawę. Prezentujemy zdjęcia biżuterii artystycznej i przedmiotów użytkowych tematycznie związanych z Chopinem i jego twórczością, pochodzące z konkursu „Chopin - kształt muzyki”.

Wystawa gromadzi także wykonane różną techniką portrety Chopina oraz banknoty, znaczki i karty telefoniczne z jego wizerunkiem.

Serdecznie zapraszamy!

Beata Krzysiek i Andrzej Krawczyk,

XX edycja Góry Grosza

2020-03-08 10:38

Góra Grosza ma 20 lat!

Jest dorosła! To, jak duża urośnie na dwudzieste urodziny, zależy od Was. Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją i prozą dziecięcą"

2020-03-03 21:51

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu zaprasza do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją i prozą dziecięcą".
18 kwietnia 2020r. godz.9.00 w łączniku AB - klasy I-III.
25 kwietnia 2020r. godz. 9.00 w łączniku AB - klasy IV-VIII.
Zgłoszenia uczestników - do 31 marca 2020r. (szczegóły znajdują się w załącznikach)

REGULAMIN REGIONALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Karta zgłoszenia - konkurs recytatorski

OŚWIADCZENIE zgoda na przetwarzanie

Konkurs Muzeum Wsi Radomskiej na Najpiękniejszą ozdobę choinkową

2020-03-01 17:47

Ogłoszenie wyników konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa" oraz wręczenie nagród, odbyło się podczas Uroczystości Matki Boskiej Gromnicznej w dniu 2 lutego w Muzeum Wsi Radomskiej. Na konkurs wpłynęły 242 ozdoby.

Miło mi poinformować, że wśród laureatów znalazła się uczennica  naszej szkoły Maja Komsta z kl. VII d.

W kategorii Współczesna ozdoba choinkowa  uzyskała I miejsce.

Wszystkie prace naszych uczniów zostały zaprezentowane na wystawie.

Gratuluję

Dorota Rogala

Rekrutacja rok szk. 2020/21

2020-01-31 13:43

Drodzy Rodzice,

prosimy o zapoznanie się
 z informacjami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2020/2021.

Zarządzenie Prezydenta.pdf

uchwala_nr_460.pdf

Zasady rekrutacji.pdf

Zasady dot_ rekrutacji do klas I .pdf

uchwala_nr_461.pdf

Zarzadzenie.pdf

Załącznik do zarzadzenia.pdf

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2020-01-22 09:59

W ramach współpracy pomiędzy biblioteką szkolną i publiczną uczniowie klas 1a i 1b odwiedzili Filię nr 3 MBP w Radomiu. Dzieci wysłuchały bajek czytanych przez bibliotekarzy oraz zapoznały się z zasadami korzystania z księgozbioru. Na pamiątkę otrzymały zakładki-informatory z logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Półzimowisko 2020r" Ferie z Trójką"

2020-01-12 21:13

PROGRAM ZAJĘĆ

Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Plastycznym

2020-01-09 18:45

Laureaci  Powiatowego Konkursu Plastycznego "Karta ze świąt i zabawka choinkowa" zorganizowanego przez Dom Kultury Borki w Radomiu.

Szkolny Konkurs na BOŻONARODZENIOWĄ SZOPKĘ

2020-01-09 17:41

Prezentacja nagrodzonych oraz najciekawszych prac

Wszystkim uczestnikom  konkursu dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy - organizatorzy - Maria Popowicz i Ewa Smal

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy

2020-01-09 14:42

W ramach akcji "Sprzątanie świata - Polska 2019" nauczyciele plastyki i przyrody zaproponowali uczniom naszej szkoły konkurs plastyczno - przyrodniczy.

Jego celem było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na odpady w najbliższym otoczeniu i możliwość samodzielnego wykonania z nich prostych przedmiotów codziennego użytku  Stosowanie w praktyce filozofii Zero Waste.

Piękno i pomysłowość przygotowanych prac przerosła oczekiwanie. Najciekawsze wytwory zaprezentowano na specjalnie zorganizowanej wystawie. Nagrodą było uczestnictwo w wystawie oraz ocena. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców.

Gratulujemy kreatywności i zaangażowania

Maria Popowicz, Dorota Rogala, Agnieszka Witkowska, Agnieszka Wojtkun

Strona: 5 z 27
Wybierz stronę:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27