Jak można pomóc ptakom i bezdomnym zwierzętom w przetrwaniu zimy?

2017-01-25 19:29

Jak można pomóc ptakom i bezdomnym zwierzętom

w przetrwaniu zimy?

Projekt edukacyjny zrealizowany w kl. 5c w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

List Ministerstwa Edukacji Narodowej

2017-01-19 19:56

Szanowni Państwo, Rodzice, Opiekunowie,

prosimy o zapoznanie się z treścią listu Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczacą reformy edukacji.

PROGRAM PÓŁZIMOWISKA

2017-01-09 23:16

PROGRAM PÓŁZIMOWISKA
                      ORGANIZOWANEGO
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3
               IM. JANA DŁUGOSZA W RADOMIU

Wystawa prac z VIII Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno- Fotograficznego dzieci i młodzieży "Przyroda" Radom 2016

2017-01-04 21:38

Biennale- wydarzenie, najczęściej impreza artystyczna, mające miejsce co dwa lata. Biennale mają zazwyczaj charakter międzynarodowy. Na biennale wystawiane mogą być dzieła z wybranej dyscypliny sztuki: np. biennale plakatu, biennale architektury, biennale tańca towarzyskiego lub kilku dyscyplin – biennale sztuki. Przy okazji biennale organizowane są często inne wydarzenia artystyczne, które z czasem bywają włączone do programu imprezy.

Najstarszą imprezą tego typu jest biennale w Wenecji, odbywające się od 1895 i skupiające się na sztuce nowoczesnej.

Uroczystość poświęcona patronowi szkoły

2016-12-18 18:44

"Każdy tyle dłużen swojej ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach" (Jan Długosz).

Wystawa fotograficzna Barbary Polakowskiej

2016-12-14 14:49

„Jesienna zaduma” to tytuł ekspozycji, która harmonijne wpisuje się w listopadowy i wczesnogrudniowy czas. Jesień to pora szczególna w naszym kulturowym kalendarzu, w której potrosze, jakby równomiernie, łączy się życie z umieraniem. Wtedy świętujemy Dni Zaduszkowe, odwiedzamy cmentarze, nawiedzamy groby bliskich czy znajomych. I najczęściej ze smutkiem rejestrujemy zachodzące zmiany w przyrodzie, która powoli traci swoje ciepłe kolory na rzecz szaro - brązowych barw, skąpanych w strugach deszczu, obserwowanych przez pryzmat gęstych mgieł unoszących się niczym białe welony nad ziemią. Taka właśnie jest końcówka jesieni: niełatwa do zaakceptowania, często zimna, wietrzna; sprzyja zadumie i refleksji.W sposób niezwykle trafny owe zadumy ukazała w swoich fotografiach

Lektura wciąż ważna - "Sachem" H. Sienkiewicz

2016-12-04 23:43

Lektura wciąż ważna - "Sachem" H. Sienkiewicz

Projekt edukacyjny zrealizowany w kl. 6a
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Co zrobić, by przeczytanie lektury nie było dla ucznia przykrym obowiązkiem a wielką przyjemnością?

Radom na fotografiach, pocztówkach i rysunkach

2016-11-29 21:33

Czy znamy swoje miasto? Czy oglądając pocztówkę sprzed II wojny światowej czy z lat 60. ubiegłego wieku rozpoznajemy ulicę, dom, budynek użyteczności publicznej? O tym możesz się przekonać oglądając ciekawą wystawę pocztówek, zdjęć i rysunków przedstawiających Radom wczoraj i dziś. Dom Gąski i Esterki, Ratusz wzniesiony wg projektu Antoniego Corazziego czy klasztor i kościół OO Bernardynów, to przykłady budynków, których zmiany na przestrzeni lat można zaobserwować na pocztówkach.

2016-11-29 11:48

25 listopada 2016 roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8 w Radomiu.

Gwiazdka dla polskich dzieci z Ukrainy

2016-11-14 17:58

Stowarzyszenie „Nasza Trójka”