SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Magdalena Ślusarczuk kl. 7a
Krystian Pająk kl. 7d
Łukasz Panasiuk kl. 7d
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Organizatorzy: Maria Popowicz i Ewa Smal gratulują nagrodzonym
i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

ŻYCZENIA

2018-12-20 22:44

ŻYCZENIA

„Za snem, za jawą, za westchnieniem rodzi się Wigilia”. Chociaż obchodzimy ją co roku, za każdym razem jest inna, wyjątkowa. Boże Narodzenie to święta rodzinne, pełne miłości, spokoju, życzliwości i zrozumienia. Takich świąt życzymy Państwu. Niech się spełnią marzenia w nadchodzącym Nowym Roku.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy smacznych pierników, cudownych prezentów, ciepła rodzinnego oraz odpoczynku od codziennych trosk.

Próbny egzamin ósmoklasisty

2018-12-16 10:59

Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 18-20 grudnia 2018r.

18.12.2018  język polski
19.12.2018  matematyka
20.12.2018  język obcy

Świąteczne dekoracje

2018-12-12 09:29

Uczniowie na lekcjach plastyki i techniki z panią Marią Popowicz wykonywali gwiazdki z papierowych torebek i bombki z włóczki. Te cudeńka posłużyły jako świąteczne ozdoby szkolnego korytarza i szkolnej choinki.

ZAPROSZENIE NA WIGILIĘ

2018-12-12 07:07

Dyrekcja  Publicznej Szkoły  Podstawowej  Nr 3
im. Jana Długosza w Radomiu

zaprasza

wszystkich Pracowników
oraz Emerytów szkoły
na  uroczystą Wigilię,
która odbędzie się
20 grudnia 2018r. o godz. 1700
w stołówce szkolnej.
Uroczystość rozpoczyna się
przedstawieniem jasełkowym na łączniku AB.

RADOMIANIE DLA NIEPODLEGŁEJ

2018-12-10 19:51

RADOMIANIE DLA NIEPODLEGŁEJ

to wystawa niepublikowanych dotąd zbiorów Muzeum im. Jacka Malczewskiego i Archiwum Państwowego. Ekspozycja opowiada o walce radomian o niepodległość – od czasów I wojny światowej do 1939 roku – została podzielona na następujące działy:

ZANIM PRZYSZŁA WOLNOŚĆ

CZAS WIELKIEJ WOJNY I WIELKIEJ NADZIEI

REPUBLIKA RADOMSKA – WOLNE MIASTO WOLNYCH OBYWATELI

RADOMIANIE W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE 1918-1921.

CZAS ODBUDOWY I ROZWOJU W LATACH 1921-1939 .

TYDZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

2018-12-10 19:30

W dniach od 28 listopada do 5 grudnia  szkoła mieniła się całą paletą kolorów. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zarówno uczniowie, jak i co odważniejsi nauczyciele podciągnęli nogawki, by odsłonić kolorowe skarpetki. Kratom, paskom, groszkom i najbardziej szalonym wzorom nie było końca, a na twarzach członków społeczności szkolnej gościł szerszy niż zwykle uśmiech.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego                                                        Małgorzata Puchalska , Andrzej Krawczyk

Konkurs Jesienny Rower

2018-12-08 13:20

23 listopada 2018 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie Dawid Konopka, Dawid Kwiatkowski i Wiktor Majdański wzięła udział w XX Powiatowym Turnieju Wiedzy
o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego ,,Jesienny Rower” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury
   w Radomiu, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Konkurs polegał na napisaniu części teoretycznej (testu z przepisów ruchu drogowego) i praktycznej (wskazanie wyposażenia obowiązkowego i dodatkowego roweru oraz obsługi technicznej tego pojazdu). Nasi uczniowie wyprzedzili trzynaście innych drużyn zajmując I miejsce.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2018-11-24 18:16

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
- podsumowanie obchodów

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. O święcie informowały plakaty rozwieszone na terenie szkoły, okolicznościowa wystawa, wpisy na stronie internetowej szkoły i portalu społecznościowym.
   Ogłosiliśmy konkursy:

- plastyczny „Moja zakładka do książki”,

- na plakat promujący czytelnictwo wykonany techniką komputerową „Książka to przyszłość”,
- na najaktywniejszego czytelnika miesiąca.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

2018-11-22 14:21

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i przyjemnych emocji – obchodzony był w naszej szkole już po raz drugi.

Szkolne korytarze, drzwi, tablice zostały udekorowane wspaniałymi kolorowymi plakatami wykonanymi przez uczniów. Przybliżały one ideę tego wyjątkowego dnia.

Wszyscy uczniowie usłyszeli także opowiadania czytane przez kolegów i  koleżanki: najmłodsi „Bajkę o Ciepłym i Puchatym”, starsi „Przypowieść o pękniętym dzbanie”. Mamy nadzieję, że wzbudziły refleksję i zachęciły do obdarowywania dobrą energią.

Strona: 6 z 21
Wybierz stronę:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21