Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu

Uroczystość poświęcona patronowi szkoły

2016-12-18 18:44

"Każdy tyle dłużen swojej ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach" (Jan Długosz).

Wystawa fotograficzna Barbary Polakowskiej

2016-12-14 14:49

„Jesienna zaduma” to tytuł ekspozycji, która harmonijne wpisuje się w listopadowy i wczesnogrudniowy czas. Jesień to pora szczególna w naszym kulturowym kalendarzu, w której potrosze, jakby równomiernie, łączy się życie z umieraniem. Wtedy świętujemy Dni Zaduszkowe, odwiedzamy cmentarze, nawiedzamy groby bliskich czy znajomych. I najczęściej ze smutkiem rejestrujemy zachodzące zmiany w przyrodzie, która powoli traci swoje ciepłe kolory na rzecz szaro - brązowych barw, skąpanych w strugach deszczu, obserwowanych przez pryzmat gęstych mgieł unoszących się niczym białe welony nad ziemią. Taka właśnie jest końcówka jesieni: niełatwa do zaakceptowania, często zimna, wietrzna; sprzyja zadumie i refleksji.W sposób niezwykle trafny owe zadumy ukazała w swoich fotografiach

Lektura wciąż ważna - "Sachem" H. Sienkiewicz

2016-12-04 23:43

Lektura wciąż ważna - "Sachem" H. Sienkiewicz

Projekt edukacyjny zrealizowany w kl. 6a
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Co zrobić, by przeczytanie lektury nie było dla ucznia przykrym obowiązkiem a wielką przyjemnością?

Radom na fotografiach, pocztówkach i rysunkach

2016-11-29 21:33

Czy znamy swoje miasto? Czy oglądając pocztówkę sprzed II wojny światowej czy z lat 60. ubiegłego wieku rozpoznajemy ulicę, dom, budynek użyteczności publicznej? O tym możesz się przekonać oglądając ciekawą wystawę pocztówek, zdjęć i rysunków przedstawiających Radom wczoraj i dziś. Dom Gąski i Esterki, Ratusz wzniesiony wg projektu Antoniego Corazziego czy klasztor i kościół OO Bernardynów, to przykłady budynków, których zmiany na przestrzeni lat można zaobserwować na pocztówkach.

2016-11-29 11:48

25 listopada 2016 roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8 w Radomiu.

Gwiazdka dla polskich dzieci z Ukrainy

2016-11-14 17:58

Stowarzyszenie „Nasza Trójka”
i PSP 3 organizuje Gwiazdkę
dla polskich dzieci z Ukrainy

Święto Niepodległości.

2016-11-14 13:37

W tym roku uroczystą akademię z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę dla klas młodszych przygotowali uczniowie klas:
2f wychowawca Justyna Drabik,

3g wychowawca Monika Oracka,

3h wychowawca Marzena Boniecka.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna. Było to widowisko artystyczno – historyczne, które w bardzo ciekawy i obrazowy sposób  przedstawiło  losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Święty uśmiechnięty 03.11.2016r

2016-11-14 09:49

Kolejny raz w naszej szkole odbył się bal w ramach projektu „Bal wszystkich świętych” przygotowanego przez panie Agnieszkę Machnio i Magdalenę Anasiak. Projekt dedykowany jest najmłodszym uczniom szkoły i dotyczy poznawania postaci świętych i błogosławionych Kościoła Katolickiego. Tegoroczny bal pod hasłem „Bal Aniołów” odbył się 03.11.2016r. Dzieci wraz z wychowawczyniami miały okazję do wspólnej zabawy tanecznej,  udziału w konkursach i zaprezentowaniu pięknych strojów. Wszystkim dużym i małym Aniołom dziękujemy za zaangażowanie i radosną zabawę w tym dniu!

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2016-11-08 20:46

O święcie informowały okolicznościowe plakaty, gazetki oraz ogłoszenia na stronach internetowych szkoły i biblioteki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników wystawiono „Księgę życzeń czytelniczych” z propozycjami książek do zakupienia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka szkolna ogłosiła konkursy:

8 listopada - Dzień Śniadanie daje Moc

2016-11-07 17:34

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – wiedzą to uczestnicy programu Śniadanie Daje Moc

8 listopada obchodzimy ogólnopolskie święto - DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC.

W tym dniu w szkołach podstawowych w całej Polsce uczniowie klas 0-3 wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotowują oraz jedzą smaczne i zdrowe śniadanie.

Strona: 9 z 14
Wybierz stronę:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14