Konkursy - klasy IV - VIII

Język polski

Konkurs Polonistyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych. Konkurs zorganizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty - Aleksandra Golus - Finalistka

opiekun Agnieszka Sołśnia

Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny - wyniki

bardzo dobry - Kacper Maj 6 C

dobry - Jakub Stępień 6 A

dobry - Natalia Skórnicka 6 D

Kangur Matematyczny 2018

Maluch
wyróżnienie Maja Tomaszewska 4 B, wyróżnienie Zuzanna Mazur 4 C, wyróżnienie Julia Krok 4 C, wyróżnienie Aleksander Borowski 4 D, wyróżnienie Magdalena Szymanowicz 4 F.

Beniamin
wyróżnienie Zuzanna Siek 5 A wyróżnienie Igor Bujnowicz 5 A

bardzo dobry Kacper Maj 6 C

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus.

Laureat I stopnia

z wyróżnieniem Marcel Kolecki 6 C Kacper Maj 6 C Oktawian Witek 6 C Jakub Grzelak 6 D

Laureat I stopnia Jakub Stępień 6A Natalia Skórnicka 6D

Laureaci II stopnia Barbara Kopycka 6A Dawid Rzońca 5B Maja Tomaszewska 4B

Laureaci III stopnia Aleksander Jaśkiewicz 6A Oliwia Kozera 6A Zuzanna Wrześniewska 5D Kamil Wosztyl 4F

Laureaci IV stopnia Dominik Szymański 5A Miłosz Kunert 5A Julia Stachera 5B Dominik Puszczyński 5B Wiktor Majdański 5D Marcel Sochaj 4A Michał Gospodraczyk 4F

Laureaci V stopnia Szymon Kojma 4E, Maja Lipiec 4F

Plastyka

III Biennale Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Nasi Mniejsi Bracia” – gatunki chronione, zorganizowane przez MDK Radom- Krzysztof Smoliński 5c I miejsce, Eryka Iskrzyńska  5 c wyróżnienie.

opiekun Dorota Rogala

Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Palma, pisanka, karta wielkanocna” zorganizowanym przez MDK Borki w Radomiu- Julia Obrzydzińska  6b I miejsce, Martyna Dygas 5 a i Zuzanna Siek 5a wyróżnienia

opiekun Dorota Rogala

II etap Konkursu Plastycznego pt. „Gminne talenty” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo Jagiellońskie”- Karolina Rosińska  5c laureatka.

opiekun Dorota Rogala

Regionalnym Konkursie Plastycznym pt. ”Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” – zorganizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej- Magdalena Ślusarczuk 6a II miejsce.

opiekun Dorota Rogala

Konkurs plastyczny "Nie bądź obojętny na przemoc" zorganizowany przez Stowarzyszenie "Słoneczny Dom"- Weronika Skonieczna 7c  I miejsce, Olgierd Turzyński 7c II miejsce, Anna Sikora 7c, Zuzanna Yildiz 7b,  Patrycja Błaszczyk 7c, Karolina Fert 7c , Zuzanna Jabłońska 7c, Szymon Jarosiński 7c, Emilia Koniarz 7c,  Mikołaj Świostek 7c  III miejsce.

opiekun Maria Popowicz

Fotografia
Nagroda dla Zuzanny Gliszczyńskiej z kl. 6b w IX Ogólnopolskim Biennale Plastyczno - Fotograficznym dzieci i młodzieży Przyroda org. przez MDK w Radomiu.

opiekun Andrzej Krawczyk

Szachy
II miejsce dla Oskara Kulinskiego z kl. 4C w Indywidualnych Międzyszkolnych Zawodach Szachowych.

opiekun Andrzej Krawczyk

Zajęcia techniczne

I Konkurs  Wiedzy  o BRD ,,Komputerowy Rower w Gminie Jastrzębia”- Albert Szczepański 7a II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

opiekun Bernadeta Adamiec Zając

Język polski

Marta Swęd, kl. 7b – laureatka III stopnia w konkursie polonistycznym „Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Polonica Plus” Marta Swęd, kl. 7b- uzyskanie najwyższego wyniku wśród uczniów PSP 3 w Radomiu w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”.

Marta Swęd, kl. 7b- laureat Konkursu „Świat przyszłości” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Publikacja wypracowania uczennicy w książce pt.: „Przyszłość: zagrożenia, możliwości i wartości. Zbiór najlepszych wypracowań ze szkół podstawowych Województwa Mazowieckiego”.

nauczyciel Milena Jaskulska

Język polski

Julia Stachera kl. Vb, została laureatką I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Polonus".

nauczyciel Agnieszka Woś

Julia Obrzydzińska kl. VIb, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego "Ortograf".

nauczyciel Agnieszka Woś

XI Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy zorganizowany przez PSP nr 9 w Radomiu. Dimitrij Kuraskin 4f I miejsce, Marcin Kalinkowski 4b III miejsce - opiekun Monika Oracka

Kaukus Oskar 5c  wyróżnienie   w klasyfikacji  grafika komputerowa ,  Adam Strzelczyk  6b wyróżnienie w klasyfikacji animacja komputerowa - opiekun Ewa Drabik

Plastyka

Julia Krok kl. IVc - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym
pt. ”Karta ze świąt i zabawka na choinkę”, który został zorganizowany przez Dom Kultury Borki.

opiekun artystyczny Dorota Rogala

Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny pt.”Gminne talenty” zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Dziedzictwo Jagiellońskie’’ we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu . Honorowy patronat objęli: Mirosław Maliszewski - Poseł na Sejm RP, Adam Struzik.- Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Do pierwszego etapu konkursu nadesłano 232 prac z 41 szkół ziemi radomskiej. Wszystkie komisja zakwalifikowała do kolejnego etapu. 10 prac otrzymało specjalne wyróżnienie. Dla tych dzieci, które wykonały najlepsze prace zorganizowana zostanie wycieczka do Warszawy. Dzieci zwiedzą Urząd Marszałkowski i spotkają się z Adamem Struzikiem, marszałkiem Mazowsza.

Uczennica kl. 5c Karolina Rosińska znalazła się w grupie 10 laureatów, którzy otrzymali specjalne wyróżnienie.