Konkursy - klasy IV - VI

Rok szkolny 2016/2017

 

 

 

XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski

„ Kamień w wodę rzucony wywołuje kręgi;

Głos jest falą powietrza.

I myśl jest falą, która słowo trąca pierwsze.”

W dniu 03.06.2017 r. na małej scenie Teatru Powszechnego w Radomiu odbyła się XVIII edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „ Spotkanie z poezją”.

Honorowy patronat nad konkursem objęli:

Prezydent Miasta Radomia pan Radosław Witkowski                                                                                                                                                                                                   

TEATR POWSZECHNY  im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Telewizja Zebrra

Sponsorami konkursu byli:

Pan Marek Mruk- Zakład Usługowo-Handlowy

Pan Andrzej Traczyński- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Asat”

Pan Andrzej Ciesielski- dyrektor kina Helios w Radomiu

Rada Rodziców przy PSP nr 3

Stowarzyszenie „ Nasza Trójka” przy PSP nr 3

Księgarnia „Literka” w Radomiu

W zmaganiach o laur zwycięstwa wzięło udział 32 uczniów szkół podstawowych wyłonionych w eliminacjach szkolnych i międzyszkolnych. Można powiedzieć, że na scenie teatru stanęli najlepsi recytatorzy, co już jest nie lada wyróżnieniem i przeżyciem dla młodego człowieka. 

Prezentacje miłośników pięknego słowa oceniało jury w składzie:

      - Wojciech Ługowski- aktor radomskiego teatru i reżyser Teatru Scene przy Zespole Szkół   Katolickich w Radomiu       

       - Adrian Szary- pedagog, poeta młodego pokolenia, doktor nauk humanistycznych

Jurorzy, po wysłuchaniu prezentacji utworów przez uczestników konkursu, przyznali  w  kategorii klas I – III:

       I   miejsce- Michalina Kuna   z  PSP nr 33

       II  miejsce-Antoni Wasik z PSP nr 33

       III miejsce- Zuzanna Adamus z PSP nr 35

       Wyróżnienia: Roksana Strzałkowska z PSP nr 15

                               Paweł Małaczek z PSP nr 3

                               Zuzanna Konopka z PSP w Wierzchowinach

w kategorii klas IV – VI:

 

        I   miejsce-Miłosz Kunert z PSP nr 3, Amelia Sionek z PSP w Przysusze

        II  miejsce- Oliwier Węgrzyn z PSP nr 33

        III miejsce-Liwia Kalińska z PSP nr 4

        III miejsce-Anna Łazińska z PSP nr 3

        Wyróżnienia:Julia Obrzydzińska z PSP nr 3

                             Tomasz Bąbolewski z PSP nr 24

                                                                                                               Gratulujemy!

                                                                                     

      

Jak co roku widzowie również mogli wybrać swojego faworyta. Nagrodę Publiczności zdecydowaną ilością głosów otrzymał Miłosz Kunert z PSP nr3.

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Organizatorom konkursu od lat przyświeca ta sama myśl, którą jest rozbudzenie wrażliwości młodego człowieka na piękno słowa zawarte w dziełach literatury polskiej.  Cieszymy się, że nasz projekt znajduje entuzjastów wśród dzieci, nauczycieli i rodziców.

Składamy podziękowania sponsorom, współorganizatorom przedsięwzięcia, a przede wszystkim dyrektorowi Teatru Powszechnego panu  Zbigniewowi Rybce za życzliwość ,wieloletnią współpracę i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Organizatorzy:

·         Joanna Rutka- wicedyrektor PSP nr 3

·         Iwona Chudzik

·         Urszula Imbor

·         Alicja Kapusta

·         Małgorzata Puchalska

·         Jadwiga Sołśnia Sagan

Ciekawą i inspirującą dekorację sceny wykonały koleżanki: Maryla Popowicz i Dorota Rogala .

Małgorzata Puchalska

 

 

Otwarte Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Radomia Szkół Podstawowych klas III-IV w 2017r. im. Aleksandra Młyńskiego ps. „Drągal''

W zawodach uczestniczył Olek Kaca i Arek Piotrowski z klasy 4D.

II indywidualne miejsce zajął Olek Kaca

Otwarte Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Radomia Szkół Podstawowych klas V-VI w 2017r. im. Sanitariuszki Danuty Siedzikówny ps. „Inka” 

W zawodach uczestniczył Kacper Fliszkiewicz i Kacper Motyka z klasy 6A.

II indywidualne miejsce zajął Kacper Fliszkiewicz

III drużynowe miejsce - Kacper Fliszkiewicz i Kacper Motyka

gratuluję- prowadzący koło szachowe   Andrzej Krawczyk 

 

  Język polski 

 Ola Golus z klasy 6d zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie

Stypendiada Polonistyczna - Konkurs Literacki, zdobywając

maksymalną liczbę punktów.

Marta Swęd  z klasy 6b wywalczyła wyróżnienie.

 Gratuluję - opiekun polonista Urszula Imbor

 Język polski 

 Marta Swęd z klasy 6b została laureatką Wojewódzkiego Konkursu

Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

 Gratuluję - opiekun polonista Urszula Imbor

 Język polski 

 Ola Golus z klasy 6d zdobyła I miejsce w  Regionalnym Konkursie

Ortograficznym organizowanym przez RODoN.

Marta Swęd z klasy 6b otrzymała wyróżnienie.

W finale wzięło udział 12 osób z regionu radomskiego.

 

 

Gratuluję - opiekun polonista Urszula Imbor

Język polski 

Marta Swęd z klasy 6b zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty .

Szóstoklasistka jest jedną z dziesięciu osób reprezentujących Radom w najważniejszym konkursie polonistycznym.

Gratuluję - opiekun polonista Urszula Imbor

 

Marta Swęd z klasy 6b i Ola Golus z klasy 6d zakwalifikowały się do finału Regionalnego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez RODoN.

Gratuluję - opiekun polonista Urszula Imbor 

 

 INFORMATYKA I PLASTYKA

WYNIKI KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

KONKURS MIĘDZYSZKOLNY zorganizowany przez PSP nr 9
w Radomiu

 II miejsce    Bartosz Góralski 6D w kategorii kartka w technikach plastycznych - opiekun Dorota Rogala

 III miejsce      Adam Strzelczyk 5B
w kategorii animacja komputerowa 
- opiekun Ewa Drabik

 KONKURS SZKOLNY

KLASY   I - III

I miejsce         Oliwia Pawłowska 3E           
II miejsce        Patrycja Bernat 2A   
III miejsce
       Hanna Orzechowska 3F

wyróżnienie   Zuzanna Rosińska 3C

 

KLASY   IV-VI

  I miejsce         Hanna Falkiewicz  6D

II miejsce         Olga Molga  6A

 I miejsce         Zuzanna Mąkosa  4C

II miejsce         Adam Przychodzień  4C 

Wyróżnienie   Karolina Rosińska  4C

Wyróżnienie   Katarzyna Kopycka 5A

ORGANIZATORKI Ewa Drabik i Dorota Rogala

Plastyka

 W powiatowym Konkursie Plastycznym pt. Karta ze Swiąt i zabawka na choinkę" zorganizowanym przez Dom Kultury Borki,  troje uczniów z klas IV uzyskało wyróżnienie:

  • Natalia Marszałek kl. IV a
  • Miłosz Kunert kl. IV a
  • Zuzanna Wrześniewska

opiekun artystyczny Dorota Rogala

Zawody szachowe                              

20 stycznia 2017 r. zakończyły się Sylwestrowe Zawody Szachowe organizowane przez MDK im. Heleny Stadnickiej. W zawodach wzięło udział 25 zawodników z Radomia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

1.                  Olek Kaca kl. 4d

2.                  Arek Piotrowski kl. 4d

3.                  Kacper Motyka kl. 6a

4.                  Mateusz Gołosz kl. 6a

5.                  Kacper Fliszkiewicz kl. 6a

6.                  Olgierd Turzyński kl. 6c

Olek Kaca z klasy 4d zajął III miejsce.

Andrzej Krawczyk

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2017. Projekt i wykonanie Prestiz.pl