Zajęcia pozalekcyjne - SMOK

Koszykówka dla najmłodszych w Trójce

W drugim semestrze b/r kontynuujemy pracę w ramach programu SMOK, którego celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja koszykówki.
Od września trzy grupy dzieci klas III, IV i V uczą się techniki i podstaw gry w koszykówkę w ramach systemu szkolenia początkowego opracowanego przez Polski Związek Koszykówki.

Nasze najmłodsze dwie grupy III i IV klas nabywają umiejętności techniczne poprzez nauczanie w formie gier i zabaw ruchowych z elementami koszykówki.Treningi dla każdej z grup odbywają się dwa razy w tygodniu (klasy III wtorek 14.30-16.00, środa 13.45 - 15.15), (klasy IV wtorek 16.00-17.30, czwartek 15.30-17.00). Trenerem jest Łukasz Chrustowicz.
W październiku reprezentacja klas III i IV brała udział w Międzyszkolnych grach i zabawach koszykarskich zajmującI i IV miejsce.Organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy MKS Piotrówka i Gmina Miasta Radom. W grudniu dwie drużyny chłopców weźmie udział w Turnieju Mikołajkowym, a od nowego roku będą rywalizować w miejskiej Mini Lidze Smoka, w której wystartuje 12 drużyn z radomskich szkół i powiatu.

Zajęcia dla klas V odbywają się w czwartki o godzinie 18.30 - 20.00 i sobotę
13.00 - 14.30. Trenerem jest Paweł Kutkiewicz. Na treningach zawodnicy uczą się i doskonalą swoją technikę gry w koszykówkę. Poza treningami, sprawdzają swoje umiejętności rywalizując w turniejach ogólnopolskich i lidze mazowieckiej. We wrześniu uczestniczyli w III Memoriale im. Lecha Sawickiego w Białymstoku, zajmując tam 3 miejsce.
W październiku rywalizowali w Turnieju Nenufar Cup w Ełku. W listopadzie brali udział w 4 dniowym turnieju w Olsztynku, zdobywając tam brązowe medale. W lidze WOZKosz reprezentują barwy klubu MKS Piotrówka Radom w kategorii wiekowej U12 i rywalizują z najlepszymi klubami z całego Mazowsza.

Dzięki udziałowi w programie SMOK nasza szkoła otrzymała od PZKosz 20 piłek rozmiar 4 dla najmłodszych oraz „Trzy kosze”. Od Urzędu Miasta Radomia otrzymaliśmy komplet strojów sportowych. W naszym  ośrodku PSP 3 SMOK łącznie szkoleniem objętych jest
49 uczniów.

opracował: Łukasz Chrustowicz

Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki (SMOK)

W naszej szkole od 1 stycznia 2018r. funkcjonuje program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki objęty patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Koszykówki.

W bieżącym roku szkolnym od  1 stycznia 2019r. w projekcie wzięło udział 49 uczniów z klas IV, V i VI. Chłopcy trenujący w ramach programu SMOK brali również udział w rozgrywkach Mini Ligi Rosa, WOZKosz oraz ogólnopolskich turniejach koszykówki.

Program będzie kontynuowany w roku szkolnym 2019/2020r.